Революція ГідностіРеволюція Гідності, відома також під назвою «Євромайдан», – український загальнонаціональний протестний рух, який тривав із листопада 2013 року до лютого 2014 року. Ці історичні події були зумовлені різким відхиленням від європейського вектору розвитку зовнішньої політики, а також неочікуваною відмовою колишнього керівництва України підписати угоду про асоціацію із ЄС.

Після жорстокого побиття молоді спецпідрозділами силовиків на головній площі Києва – Майдані Незалежності, протестний рух перетворився на тривалу кампанію громадянської непокори владному режиму, корупції та порушенням прав людини.

Кампанії солідарності та підтримки українських мітингарів пройшли у понад 20 країнах. Найбільші відбулися у різних містах Канади, США, Німеччини, Польщі, Великобританії, Італії та Франції. Місцеві активісти влаштовували акції протесту в Австрії, Австралії, Бельгії, Грузії, Естонії, Іспанії, Португалії, Литві, Норвегії, Швеції, Чехії та багатьох інших країнах світу.
Небесна СотняРеволюція Гідності виявилася надзвичайно трансформаційним і драматичним рухом для України, що призвів до загибелі 107 учасників акції протесту (відомих як «Небесна Сотня»), втечі корумпованого президента та його уряду, анексії Криму Росією та початку війни на Донбасі.
майбутнєМайдан став також вирішальним кроком у процесі де-совєтізації України, тривалого і болісного процесу трансформації посттоталітарного суспільства та спрямування його до демократичного майбутнього. Саме перше повністю пострадянське покоління зробило Майдан успішним.

Майдан постав важливою історичною подією, яка глибоко вплинула на політику не лише у Європі, але і в глобальному масштабі. Він незворотньо спрямував країну на шлях до Європи, спричинив війну із сусідньою Росією, призвів до відновлення холодної війни між Росією та Заходом, а також вплинув на перебіг політичних подій на Близькому Сході та в країнах басейну Тихого океану. Майбутні історики та політологи напишуть томи із цього питання, досліджуючи його під широким кутом зору.