Революція ГідностіРеволюція Гідності, відома також під назвою «Євромайдан», – український загальнонаціональний протестний рух, який тривав із листопада 2013 року до лютого 2014 року. Ці історичні події були зумовлені різким відхиленням від європейського вектору розвитку зовнішньої політики, а також неочікуваною відмовою колишнього керівництва України підписати угоду про асоціацію із ЄС.

Після жорстокого побиття молоді спецпідрозділами силовиків на головній площі Києва – Майдані Незалежності, протестний рух перетворився на тривалу кампанію громадянської непокори владному режиму, корупції та порушенням прав людини.

Кампанії солідарності та підтримки українських мітингарів пройшли у понад 20 країнах. Найбільші відбулися у різних містах Канади, США, Німеччини, Польщі, Великобританії, Італії та Франції. Місцеві активісти влаштовували акції протесту в Австрії, Австралії, Бельгії, Грузії, Естонії, Іспанії, Португалії, Литві, Норвегії, Швеції, Чехії та багатьох інших країнах світу.
Небесна СотняРеволюція Гідності виявилася надзвичайно трансформаційним і драматичним рухом для України, що призвів до загибелі 107 учасників акції протесту (відомих як «Небесна Сотня»), втечі корумпованого президента та його уряду, анексії Криму Росією та початку війни на Донбасі.
Пам'ять про МайданСукупність подій та зусиль, що утворили основу феномена Євромайдану, не мають сьогодні однозначного тлумачення й оцінки, але, безумовно, можна констатувати: Майдан став своєрідним епіцентром кардинальних змін у країні. Він запустив процес не лише трансформації політичної сцени, а й соціальних та культурних перетворень. Очевидно, що наслідки цього вибуху гніву та сплеску Гідності, який вивільнив колосальну суспільну енергію, даватимуться взнаки не одне десятиліття як у геополітичному вимірі, так і у внутрішніх соціально-політичних відносинах. Значущість і масштаб події, пам’ять про сотні людей, які заплатили життям за свій вибір та активну громадянську позицію, зумовлюють потребу її всебічного осмислення й дослідження, збереження та презентації історичної пам’яті.
майбутнєМайдан став також вирішальним кроком у процесі де-совєтізації України, тривалого і болісного процесу трансформації посттоталітарного суспільства та спрямування його до демократичного майбутнього. Саме перше повністю пострадянське покоління зробило Майдан успішним.

Майдан постав важливою історичною подією, яка глибоко вплинула на політику не лише у Європі, але і в глобальному масштабі. Він незворотньо спрямував країну на шлях до Європи, спричинив війну із сусідньою Росією, призвів до відновлення холодної війни між Росією та Заходом, а також вплинув на перебіг політичних подій на Близькому Сході та в країнах басейну Тихого океану. Майбутні історики та політологи напишуть томи із цього питання, досліджуючи його під широким кутом зору.