Поточний стан19-20 лютого 2018 р. Журі зібрався у Києві, щоб прийняти рішення про підсумки меморіального конкурсу та вибрати 6 офісів, з 12 для подальшої обробки на 2-му етапі музейного конкурсу.
Команда, яка виступає за концепцію виграшу на меморіальному конкурсі, - MIstudio, Львів (Україна) / Роттердам (Нідерланди).


Всі проекти опубліковані в розділі Результат на цьому веб-сайті.
Тип конкурсуМіжнародний конкурс на проектування є анонімним, двостадійним, та з відкритою процедурою попередньої кваліфікації учасників.

Конкурс поділяється на дві конкурсні частини (“номінації”) - Меморіал та Музей. Ці завдання є основними об’єктами двох паралельних завдань Стадії 1. Для кожного з них (“Конкурс Меморіал Героїв Небесної Сотні” та “Конкурс Музей Революції Гідності”), будуть відібрані різні учасники. В кінці Стадії 1, після публічного перегляду - проект-переможець “Меморіал Героїв Небесної Сотні” буде обраний та публічно оголошений колегією журі. Таким чином, обраний проект меморіалу повинен бути інтегрований в усі дизайн-пропозиції Стадії 2 “Конкурс Музей Революції Гідності”.

Попри розподіл на дві частини, і Меморіал, і Музей розглядаються як взаємодіючі суб'єкти, які повинні розвиватися в межах єдиного процесу. Для забезпечення подібної взаємодії обидва предмети інтегровано в формат двостадійного Конкурсу.

Мовами Конкурсу є українська та англійська, обидві мають однаковий статус. Проте, у випадку невідповідності між англійською та українською версіями, англійська версія є визначною.
Мета конкурсу
відібрати найкращу проектну пропозицію за процедурою конкурсу для реалізації
залучити кращих проектувальників різних країн з огляду на світовий масштаб подій Майдану
врахувати попередні напрацювання у сфері меморіалізації і музеєфікації подій Революції Гідності та порушити питання осмислення майбутнього України засобами архітектури та монументального мистецтва
Завдання конкурсу
розробити проектну пропозицію меморіального простору на вшанування пам`яті Героїв Небесної Сотні
розробити проектну пропозицію будівлі Музею Революції Гідності, що має включати музейну та культурно-просвітницьку функції
розробити громадський простір як складову меморіально-музейного комплексу
Норми та правилаПравила проведення Конкурсу базуються на Стандартах Регуляції Міжнародних Архітектурних Конкурсів та Конкурсів Планування міст ЮНЕСКО та “МСА Правила проведення дизайн конкурсів в галузі архітектури та суміжних областях” від липня 2017, опублікованих Міжнародною Спілкою Архітекторів (МСА).

Правила Конкурсу регулюються наступними основними принципами: рівні можливості для всіх кандидатів (також у період попереднього кваліфікації); оцінка заявок виключно відповідно до чітких, заздалегідь визначених та недискримінаційних критеріїв відбору; оцінка поданих концепцій в обох стадіях незалежним журі; анонімність кандидатів на обох етапах.
КонкурсантиУсього близько 24 учасники будуть обрані в рамках відкритої міжнародної процедури попередньої кваліфікації. Попередній відбір проводиться окремо для кожної з двох Стадій Конкурсу, для яких існують свої норми та вимоги відповідно.

Для участі в Конкурсі “Меморіал Героїв Небесної Сотні” загалом буде відібрано близько 12 художників/скульпторів, архітекторів чи ландшафтних архітекторів.
Для участі в Конкурсі “Музей Революції Гідності” буде обрано загалом близько 12 архітекторів або груп архітекторів або архітектурних асоціацій.

За підсумками першої Стадії, на підставі кваліфікації кожного учасника журі буде обрано 6 або 7 учасників Конкурсу “Музей Революції Гідності” для продовження участі у другій Стадії Конкурсу.
Збори i преміяДля кожної номінації («меморіал» та «музей») визначено по три премії:
Перша премія – 672 000 грн
Друга премія – 416 000 грн
Третя премія – 272 000 грн

Додатково кожен учасник конкурсу, проект якого пройде в другий тур «конкурсу на музей» за умови подання деталізованого конкурсного проекту в другому турі, який відповідатиме умовам другого туру конкурсу, викладеним в конкурсній документації, отримає фіксовану виплату 480 000 грн для покриття витрат, понесених на розробку конкурсного проекту.

Реєстраційний внесок для подачі заявки на участь та для участі в конкурсі не вимагається.
Залучення громадськостіПроекти, подані на участь у 1-ій Стадії конкурсного відбору, будуть оприлюднені перед засіданням журі без зазначення інформації стосовно авторства для збору громадської думки, яка буде згодом передана журі. В той самий час, журі залишається незалежним від цієї інформації.
ПрийнятністьГеографічних обмежень щодо прийому заявок на участь у конкурсі не існує.

До участі у конкурсі “Меморіал Героїв Небесної Сотні” допускаються художники/скульптори та особи, які станом на день оголошення конкурсу, кваліфікуватимуться професійним органом у своїй країні проживання як "Архітектор" або "Ландшафтний архітектор". Особи з країн, де професії з назвою "Архітектор" або "Ландшафтний архітектор" не підлягають законодавчому регулюванню, мають право на участь у конкурсі, якщо вони володіють диплом або аналогічним сертифікатом про професійну кваліфікацію, який визнається в ЄС під 2013/55 / ЄС (ЄС Директива про визнання професійної кваліфікації).
Право на участь в конкурсі “Меморіал Героїв Небесної Сотні” також мають асоціації, сформовані фізичними та юридичними особами, в групу яких входить принаймні одна особа, яка має право на участь згідно з правилами, викладеними в попередньому пункті. Юридичні особи мають право на участь у таких асоціаціях, якщо їх статут включає проектну діяльність, що стосується завдання конкурсу. Юридичні особи та архітектурна асоціація повинні назвати єдиного уповноваженого представника, який буде нести відповідальність за виконання вимог конкурсу відповідно до попереднього пункту. Повноважний представник, а також усі автори конкурсного проекту повинні відповідати критеріям прийнятності, що стосуються конкурсантів. Незважаючи на призначення одного уповноваженого представника, кожен член будь-якої асоціації несе спільну відповідальність за будь-яке подання з боку своєї асоціації.

Право на участь в конкурсі “Музей Революції Гідності” мають особи, які станом на день оголошення конкурсу, кваліфікуватимуться професійним органом у своїй країні проживання як "Архітектор". Фізичні особи з країн, де професія з назвою "Архітектор" не підлягає законодавчому регулюванню, мають право на участь у конкурсі, якщо вони володіють диплом або аналогічним сертифікатом про професійну кваліфікацію, який визнається в ЄС під 2013/55 / ЄС (ЄС Директива про визнання професійної кваліфікації).
Право на участь в конкурсі “Музей Революції Гідності” також мають асоціації архітекторів, сформовані фізичними та юридичними особами, в групу яких входить принаймні одна особа, яка має право на участь згідно з правилами, викладеними в попередньому пункті. Юридичні особи мають право на участь у таких асоціаціях, якщо їх статут включає проектну діяльність, що стосується завдання конкурсу. Юридичні особи та архітектурна асоціація повинні назвати єдиного уповноваженого представника, який буде нести відповідальність за виконання вимог конкурсу відповідно до попереднього пункту. Повноважний представник, а також усі автори конкурсного проекту повинні відповідати критеріям прийнятності, які стосуються конкурсантів. Незважаючи на призначення одного уповноваженого представника, кожен член будь-якої асоціації несе спільну відповідальність за будь-яке подання з боку своєї асоціації.
Розклад
Оголошення23 жовтня 2017
Реєстрація на участь в конкурсіз 23 жовтня по - 10 листопада 2017 (термін подовжений)
Он-лайн форум під час реєстрації23 жовтня - 31 жовтня 2017
Технічний комітетсередина листопада 2017
Колоквіум журі та публічний захід середина листопада 2017
Відправка учасникам конкурсного завдання 1 турукінець листопада 2017
Подача проектних пропозицій 1 туру25 січня 2018 р
Засідання журі 1 туру та публічний захід Лютий 19-20 лютого 2018 року
Колоквіум із учасниками 2 туру7 березня 2018 р
Засідання журі 2 туру27 червня 2018 р
У разі суперечності між інформацією, що зазначена на цьому веб-сайті та у брифі Конкурсу, превалюючою є та, що міститься у брифі Конкурсу.
журіОцінка поданих проектів, так само як і відбір переможців, буде проводитись журі, що складається з наступних осіб.

Архітектурне жюрі
Юліан Михайлович Чаплінський
начальник управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради - головний архітектор міста Львова (Львів, Україна)
Гвидо Хагер
ландшафтний архітектор, Hager Partner (Цюрих, Швейцарія)
Проф. Райнер Маламакі
архітектор, Lahdelma & Mahlamäki Oy (Гельсінкі, Фінляндія)
Мацей Милобецкіi
архітектор, JEMS Architekci (Варшава, Польща)
Проф. Матіас Зауербрух
архітектор, Sauerbruch Hutton Architekten (Берлін, Німеччина)
Олександр Вікторович Свистунов
директор Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), головний архітектор міста Києва (Київ, Україна)
Проф. Чан Тугей
художник, кінорежисер, письменник (Берлін, Німеччина)
Дмитро Володимирович Волик
начальник Головного архітектурно-планувального управління - Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради - головний архітектор міста Дніпра (Дніпро, Україна)

Заступники членів журі
Володимир Георгійович Шевченко
архітектор (Київ, Україна)

Загальне жюрі
Євген Миколайович Нищук
Міністр культури України (Київ, Україна)
Володимир Сергійович Бондарчук
голова ГО «Родина «Героїв Небесної Сотні» (Київ, Україна)
Ігор Володимирович Пошивайло
генеральний директор ДУ «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» (Київ, Україна)
Мирослав Франкович Маринович
правозахисник, публіцист, віце-ректор Українського католицького університету (Львів, Україна)
Елейн Хьоманн Гуріан
музейний консультант (Арлінгтон, США)

Заступник Загального Жюрі
Ігор Гурик
Голова Благодійного фонду «Майдан Гідності» та позаштатний радник Міністра культури України (Івано-Франківськ, Україна)
Тамара Мазур
заступник Міністра культури України (Київ, Україна)
Юлія Нечипоренко
заступник начальника Управління - Міністерство культури України (Київ, Україна)
Павло Сидоренко
координатор Ініціативної групи постраждалих на Майдані (Київ, Україна)
Ігор Кульчицький
член ГО "Родини Героїв Небесної Сотні" (Київ, Україна)